POMYSŁY NA PREZENTYSTYL ŻYCIA

Miód jako zdrowy i uniwersalny prezent na święta

Z pokolenia na pokolenie jest przekazywane, że miód jest najzdrowszym lekarstwem na świecie. Niektórzy uważają, że to płynne złoto, które działa na dosłownie wszystko. Masz popękane usta – posmaruj miodem, zmarzniesz na spacerze – wypij herbatę z miodem, bierze cię przeziębienie – wypij mleko z miodem. Na każdą dolegliwość jest jedna odpowiedź – MIÓD w różnej postaci. Nawet można znaleźć kosmetyki, w których skład to między innymi miód.

Miód to chyba jedyny produkt, który się nie psuje (nawet mówiło się, że gdy znaleźli go w grobowcach faraonów, to nie był zepsuty). Jest najstarszym i najbardziej cenionym produktem naturalnym. W sklepach można znaleźć wiele odmian miodu, wszystko jest zależne od rodzaju kwiatów, z których pszczoły zbierają nektar. Każdy z nich ma niepowtarzalny smak, konsystencję a co najważniejsze właściwości zdrowotne. Oprócz zwykłych miodów, takich jak między innymi faceliowy, gryczany, czy akacjowy wyróżnimy również smakowe – z cytryną czy z czarną porzeczką. Ja uwielbiam ten z cytryną dodawać do herbaty. I tu mogę wam polecić ulubioną pasiekę, która posiada w swoim sklepie mnóstwo tych zdrowych słodkości. Pasieka rodzinna istnieje od trzech pokoleń pszczelarzy, a pszczoły to nie tylko ich praca, ale także miłości największa pasja. Pamiętajcie – najważniejsze jest to, aby z dobrego i sprawdzonego źródła kupować miód!

Jak wspominałam wyżej ten nektar bogów ma wiele właściwości: pomaga na chore gardło, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, wspomaga trawienie a nawet poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Jest odpowiedni niezależnie od wieku i płci. Może być dodawany do herbaty, kawy, koktajli czy też jako jeden ze składników sosu albo naturalny zamiennik cukru. Dlatego teraz tak często właśnie zestaw z miodami , to idealny pomysł na prezent. I wydaje mi się, że bardzo trafiony, ponieważ to niespodzianka, której nigdy dość. Nie ważne czy podarujemy jego mężczyźnie czy kobiecie – mamy pewność, że trafimy w ich gust a dodatkowo chociaż w taki sposób wspomożemy ich zdrowotnie. A gdy do miodu dodamy świecę z wosku zwijanego, to mamy stu procentową pewność, że prezent się udał!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *