KSIĄŻKI

Daniel Muniowski – „Gra o marzenia”

Dawno nie czytałam tak wesołej a jednocześnie dającej do myślenia książki. Opowiada ona historię ze źle zaadresowaną paczką, która sprawia, że rodzi się przyjaźń a nawet uczucie między dwojgiem młodych ludzi. Dodatkowo uczy nas, aby nie oceniać ludzi po pozorach i dawać każdemu szansę niezależnie od płci.

Maciek – skończył trzydziestkę, jest weterynarzem i nawet lubi swoją pracę – w sumie to on ją akceptuje. Mieszka z dala od rodziców, ma młodszą siostrę. Wydawać by się mogło, że ma normalne życie ale tak nie jest. Zawód i studia wybrała mu mama, ona też wciąż szuka dla niego odpowiedniej dziewczyny – w końcu biedak nie może być sam. Najchętniej jego mama to całe życie by mu ustawiła, lecz on stara się by tak się nie stało.

Pewnego dnia sąsiadka przynosi mu paczkę – okazuje się, że ktoś pomylił adresy. W jego mieście są dwie takie same ulice, noszą one nazwę a w sumie imię i nazwisko pewnej osoby. Pomyłką było zmienione imię, dlatego też paczka trafiła nie w te ręce, które powinna. Maciej za namową siostry postanowił oddać osobiście paczkę odbiorcy. Na miejscu okazało się, że adresatką jest dziewczyna – Aneta, która od razu wpadła mu w oko. to nie był jedyny przypadek z pomyłką, zdarzył się on raz jeszcze.

Aneta uciekła z rodzinnego domu. Jej rodzice są alkoholikami, a siostra – szkoda słów – ma dziecko i sama nie wie z kim. Teraz Aneta ma spokój, przytulne mieszkanie i ma pasję, z której czerpie nie tylko przyjemność ale też i dobre pieniądze.

Maciek i Aneta zaprzyjaźniają się, a po czasie pojawia się uczucie. O dziwo, mama mężczyzny akceptuje jego wybrankę, co więcej bardzo ją lubi i pomaga jej w pewnej chwili zwątpienia.

Co tak naprawdę robi Aneta? Czy uczucie tych dwojga młodych przetrwa, gdy mężczyzna dowie się o pasji swojej ukochanej? Jakie znaczenie dla bohaterów będzie miało pojawienie się Glacusia?

Książka uczy nie tylko akceptacji drugiej osoby, ale także tego co robi w życiu. Pokazuje, że nie warto dyskryminować innych ze względu na płeć. To mądra a zarazem wesoła książka, którą warto przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *