PORADNIKISTYL ŻYCIA

Jak zostać baristą w swoim domu?

Nic nie może się równać ze smakiem kawy przygotowanej przez doświadczonego baristę w Twojej ulubionej kawiarni. Idealnie spienione cappuccino, diabelsko mocne espresso, lekkie i przyjemne dla podniebienia latte… Teraz możesz się cieszyć niepowtarzalnym smakiem profesjonalnie przyrządzonej kawy w domowym zaciszu, a wszystko to za sprawą nowoczesnych ekspresów. Poczuj się jak barista i przyrządź swoim gościom perfekcyjną kawę! 

Idealnie przyrządzona kawa bez wychodzenia z domu – czy to możliwe? 

Czy wiesz, że Polska plasuje się na jedenastym miejscu na świecie pod kątem rocznego spożycia kawy? Statystyczny Polak w ciągu tych 365 dni w roku 2020 wypił około 95 litrów „małej czarnej”, co odpowiada mniej więcej zużyciu 2,5 kg ziaren kawy. 

Ulubioną kawę możesz oczywiście spożywać „na mieście”. Barista dobierze odpowiednie ziarna, spieni lub ubije mleko, podając aromatyczny trunek. Taki luksus ma jednak swoją cenę. Średniej wielkości kubek czarnej kawy (na wynos lub podanej w lokalu) będzie kosztować od 10 złotych wzwyż. Cena winduje w górę z każdym dodatkiem – mleko, cynamon, kakao, pianka… To spory wydatek, zważywszy na to, że dziennie pijesz 2-3 kubki kawy. Jak to wygląda kosztowo? Zakładając zakup 3 kaw na dzień, przez 5 dni w tygodniu, w ciągu roku wydałbyś w okolicach 7500 złotych… 

A czy wiesz, że swoją ulubioną kawę możesz profesjonalnie i niższym kosztem przygotować w domu? Nie musisz przy tym dysponować wiedzą i doświadczeniem baristy. Wystarczy zainwestować w odpowiedni ekspres do kawy. Z czystym sumieniem polecamy ekspresy do zabudowy, dzięki którym szybko i bez trudu przygotujesz dla siebie, rodziny i znajomych pyszną, aromatyczną kawę. 

Ekspres do zabudowy – w czym jest lepszy od tradycyjnego ciśnieniowego? 

Poniżej przedstawiamy Ci, naszym zdaniem najważniejsze zalety ekspresu do zabudowy, które przemawiają na jego korzyść. Jesteśmy pewni, że zakup tego typu urządzenia jest strzałem w dziesiątkę, nawet dla zwolenników „czarnej bez dodatków”. 

Jakie zalety ma ekspres do zabudowy? 

  • Zajmuje mniej miejsca – zyskujesz wolną przestrzeń roboczą na blacie, gdyż ekspres umieszczasz w zabudowie szafek. Jeśli wybierzesz odpowiedni model, będzie on świetnie współgrał z pozostałym sprzętem kompaktowym w Twojej kuchni. 
  • Nie wymaga uzupełniania zbiornika na wodę – wystarczy podłączyć urządzenie do ujęcia wody i nie musisz już pamiętać o wyjmowaniu zbiornika celem dodania wody. 
  • Jest łatwy w czyszczeniu – urządzenie jest montowane do szafki, zaprojektowano więc je w taki sposób, aby można było łatwo i bez użycia narzędzi zdemontować oraz oczyścić elementy, które najczęściej ulegają zabrudzeniu. Ponadto, sam ekspres oferuje automatyczne czyszczenie, abyś nie musiał o tym pamiętać. 
  • Ma większe zbiorniki – uzupełniasz kawę i mleko rzadziej niż przy tradycyjnych ekspresach stacjonarnych. 

Te funkcje ekspresu do zabudowy mogą Cię zaskoczyć! 

Ekspres do zabudowy traktuj jak długoterminową inwestycję. Delektowanie się pyszną kawą w domowym zaciszu jest dosłownie na wyciągnięcie ręki! Modele serii 900 Electrolux słyną z precyzji godnej baristy! Za pomocą ekranu dotykowego i zaledwie kilku kliknięć wybierzesz ulubiony rodzaj kawy, jej moc i wielkość. Funkcja wyboru ilości mleka pozwala na przygotowanie napoju idealnego. Dzbanek cappuccinatore w połączeniu z gorącym powietrzem stworzy dla Ciebie jedwabistą piankę. Z kolei ustawienie MultiCup pozwala na przygotowanie dwóch kaw jednocześnie. Obsłużysz gości w ekspresowym (sic) tempie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *